English En

הבלוג של ועידן

 

כמי שנושמים קונפרנסינג סביב השעון, הבלוג של ועידן הוא המקום הנכון להעניק לכם עוד משהו על חווית תקשורת מרובת משתתפים, קראו, התרשמו והרשמו לקבלת הבלוג גם למייל

מרץ 2019 -ISE – סיפורו של מסך מתגלגל

מדי פברואר, עת צונחות הטמפרטורות באמסטרדם הקרה, אנחנו מ - ועידן עושים פעמינו לתערוכת הטכנולוגיה ISE(Integrated System Europe) אשר מתקיימת בגני התערוכה ההולנדיים.
התערוכה היא הגדולה בעולם לעולמות ה AVוהמערכות המשולבות ואחד המקומות העיקריים שלנו להתעדכן בכל החידושים של היצרנים השונים בעולמות הקונפרנסינג, לרקום שיתופי פעולה ולהביא אליכם את הטכנולוגיות המתקדמות והרלוונטיות לארץ. אנחנו משקיעים זמן וחשיבה כדי לברור את המוץ מן התבן ולהתמקד במספר מועט של יצרנים מתוך האלפים שמציגים בתערוכה.בחרנו לשתף אתכם קצת איך זה נראה שם.
 
כמה מספרים ועובדות על התערוכה
זו השנה ה-16 שהיא מתקיימת באמסטרדם. 2020 תהיה אחרונה ואז עוברים דירה לברצלונה.
התערוכה נמשכת 4 ימים ומתקיימת בכל תחילת פברואר. משנה הבאה ייאלצו לדחות בשבוע בגלל התנגשות עם ראש השנה הסיני...
15 אולמות תצוגה המתפרשים על 56 דונם ועשרות ק"מ של שבילים.
1,300 מציגים עם נוכחות סינית ואירופאית מרשימה.
כ-81 אלף משתתפים/אורחים שמחפשים מידי פעם ספסל קטן למנוחה, אבל אין...
 
אווירת חדשנות
הטכנולוגיה מתקדמת במהירות ולא נחה לרגע, את זה בעיקר רואים בשלל אמצעי התצוגה שנמצאים כמעט בכל אחד מהאולמות בתערוכה. ברוב המקרים זה פחות רלוונטי עבורנו ועבור הלקוחות שלנו, אבל תמיד מרשים ונעים לעין. מסכי לד בגדלי ענק, מסכים קמורים ורזולוציות תצוגה וצבע כמעט דמיוניים. השנה טורפת את הקלפים חברת LG שהתצוגה שלה מושכת את הקהל הרב ביותר ובמרכזה מסך תצוגה "נגלל" הנסגר ונפתח כתריס גלילה חשמלי לתוך "ארגז תריס" קומפקטי. עובי דק שלא נראה כמותו וטכנולוגיה מרשימה.
אבל אחרי ששטפנו את העיניים בשלל אורות וצבעים, התרכזנו במרבית זמן ביקורנו בפגישות אצל היצרנים בעולמנו. אולם 11 Unified Communication.
 
יצרנים, הכרזות ומה שביניהם
CRESTRON כהרגלה עם הביתן הגדול בתערוכה, מציגה את מיטב הטכנולוגיה למיתוג, בקרה ותקשורת בחדרי הישיבות.  בתצוגה ניתן להתרשם ממכשיר ה Mercury כפתרון All In One  לשולחן חדר הישיבות לצד מוצרי ה Flex כפתרונות לתקשורת אחודה.
 
POLYCOM חושפת את Polycom Studio – מצלמת וידאו קונפרנס לראשונה מטעמם בחיבור USB למחשב. מפרט יכולות מרשים ל"צעצוע" החדש. התחרות עושה את שלה והמוצר הולך לתת פייט רציני למתחרים שנגסו במערכות הקצה המסורתיות. זוהי התצוגה הראשונה של פוליקום בעידן שאחרי המיזוג עם Plantronics עם המסר Better Together.
 
CISCO עושה שוב סדר ומשנה את המיתוג של מוצרי הוועידות וה- Collaboration שלה. היא זונחת את המותג Spark  שהשיקה רק לפני שנה באותה התערוכה ומתמקדת חזרה במותג Webex הוותיק שלה.
השירותים ממותגים Webex Meetings ו- Webex Teams והחומרה Webex Devices.
 
VIDEXIO שהתמזגה רק חודש קודם ל PEXIP מציגות יחד את סל הפתרונות המשותף שלהן הכולל מעתה Video On-Premise ושירותי וידאו קונפרנס בענן פרטי או בענן הציבורי. החברה מציגה גם את שירותי ה Gateway החדשים שלה ל Google Hangouts ול Microsoft Teams. את החברה הממוזגת מייצגת ומשווקת בארץ חברת ועידן, כלומר אנחנו J
 
LOGITECH מציגה לראשונה את Logitech TAP בקרת חדר במסך מגע ואת Meetup/Group Kit כשדרוג למצלמות הוועידות שלהם.
 
ATLONA מחדשת בפתרונות תצוגה אלחוטיים לחדרי הישיבות, בממתגים אוטומטיים ובפתרונות שליטה על קירות וידאו Over IP.
 
CTOUCH מציגה את סדרות מסכי המגע החכמים שלהם עם סדרת Nova הכוללת אנדרואיד מובנה ועם סדרת Sky.
 
בקיצור, לא משעמם לרגע. 3 ימים של למידה, התעדכנות טכנולוגית וזריעת זרעים לשיתופי פעולה עסקיים, באו לסיומם. עכשיו אנחנו מוכנים להיענות לאתגרים הבאים שתציבו בפנינו.
 
90 שניות שיכניסו אתכם לאווירה (וגם הצצה למסך LG המדובר)
 
 

אוגוסט 2018 - קישור חד פעמי (Link) לפגישה בחדר וידאו וירטואלי

בכל הקשור לקיום פגישות בווידאו קונפרנס, אבטחה ושמירה על פרטיות השיחה הנם מרכיבים קריטיים.
מסיבה זאת אנו שמחים להציג את השיפור החדש בחדרי הווידאו הארגוני בענן שלנו.
"קישור חד פעמי (Link) לפגישה"
 
 
מהו קישור חד פעמי (Link) לפגישה?
כיום, אנו עושים שימוש בחדר וידאו אישי בענן לאירוח ישיבות. החדר הווירטואלי מאפשר כבר יכולות אבטחה כגון היכולת לנעול את החדר לאחר שכל המשתתפים כבר הצטרפו או שימוש בקוד סודי המגביל את הגישה למצטרפים לא רצויים, אבל הקישור (Link) לחדר הווידאו נשאר זהה בכל הפגישות.
המשמעות היא שכל מי שיש לו את הקישור (גם משיחות אליהן הוזמן בעבר) יכול להצטרף לחדר האישי שלך במידה ולא בוצעו על ידך הגבלות נוספות כמו נעילת החדר או החלפת קוד סודי.
 
לדבר הזה ישנו פוטנציאל לגרום לבעיות בשני מקרים:
1.      החדר בשימוש רציף של פגישות צמודות.
2.      מתקיימת פגישה בה מוצגים חומרים חסויים ומשתתף שלא הוזמן נכנס לחדר הווירטואלי.
 
קישור חד פעמי (Link) לפגישה הנו ייחודי והשימוש בו פג תוקף מיד בסיומה. בדרך זאת רק מי שהוזמן לפגישה ספציפית יכול להיכנס לחדר בעזרת הקישור הייחודי.
יכולת חדשה זו מוסיפה רובד נוסף ליכולות האבטחה הקיימות ומאפשרת לכם שליטה טובה יותר של הדרך בה הנכם מאבטחים את שיחתכם.
 
כיצד אנו מזמנים פגישה בעלת קישור (Link) חד פעמי?
אם הנכם משתמשים בתוסף ה Outlook הייעודי לזימון הפגישה, פשוט צרו פגישה חדשה. בשלב הזה תתבקשו לבחור בין פגישה בעלת קישור חד פעמי או בקישור הקבוע של החדר שלכם.
ברירת המחדל הנה זימון באמצעות קישור חד פעמי, אולם תמיד תוכלו לשנות זאת.
פרטי החיבור יופיעו באופן אוטומטי בזימון הפגישה כך שהאורחים שלכם יוכלו להצטרף אליה בקלות ובמהירות. את אותו התהליך תוכלו גם ליצור בעת זימון פגישה באמצעות אפליקציית השירות בטלפון הנייד (IOS או Android).
 
משהו נוסף שאתם נדרשים לדעת?
אפשרות הזימון של קישור חד פעמי לפגישה עובדת גם במצב Offline, כלומר שאינכם מחוברים לאינטרנט. במצב זה השירות יזכור את בחירתכם (עד למספר זימונים מוגבל) וישלח את הזימונים למשתתפים ברגע שתהיו מחוברים מחדש.
 
מתי היכולת החדשה תהיה זמינה?
היכולת זמינה כבר לכל המשתתפים. מכיוון שמדובר על שלב Beta, אם יש לכם הערות או משוב, נשמח לשמוע מכם מה אתם חושבים בעניין.
 

ספטמבר 2017 - אלו היו 60 שניות על...

וידאו קונפרנס הוא "הלחם והחמאה" שלנו, אנו נושמים אותו יום ביומו מול לקוחותינו וגם נעזרים בו לשימוש עצמי בועידות בעיקר מול ספקים או לקוחות.
סרטוני וידאו ותוכן וידאו זה כבר משהו אחר.
העולם הולך לתוכן בוידאו, או בעצם כבר ממש כאן. וכך קיבלנו החלטה ויצאנו לדרך להעביר לכם קצת תוכן, בוידאו כמובן.
 

מרץ 2017 - ברוח פורימית שנייה לפני פסח

אפשר כבר לראות ולהרגיש את האביב וגם שעון החורף כבר מאחורינו.
מה שאומר שחג הפסח מתקרב.
וכידוע, ליל הסדר הוא שיאו של חג הפסח ומהווה סוג של שיחה מרובת משתתפים...
אבל רגע לפני שכל זה קורה, חשוב לנו להתעכב אתכם על קטע מכונן אחד שלא ישכח, דווקא מחג פורים האחרון.
 
 

פברואר 2017 - אמסטרדם מתחת לאפס...

מי נגד מי בעולם הקונפרנסינג? תחילת 2017 ואנחנו עושים קצת סדר לאן עולם הקונפרנסינג ממשיך מכאן.
מזה 18 שנה שצוות ועידן נושם קונפרנסינג. 24/7 של שירותים ומוצרים סביב שיחות ועידה.
בחלוף השנים נחסכו מיליוני ישיבות ופגישות פנים-אל-פנים, בזכות שירותים זמינים ונוחים. הטכנולוגיה של ראשית הדרך התחלפה לה, הצרכים השתנו ובשנים האחרונות אנחנו עדים למגוון עצום של פתרונות בעולם האודיו, הוידאו, שיתוף התוכן וכל מה שבניהם.
אז בכדי שנישאר תמיד הכי מעודכנים החלטנו להחליף לכמה ימים את האוויר שאנחנו נושמים בפתח תקווה ושמנו פעמנו, זאת הפעם הראשונה, לתערוכת ISE באמסטרדם הקרה והמושלגת. 
 

דצמבר 2016 - ראש שקט

מידי פעם אנחנו פוגשים אנשים חדשים. כאלו שאיננו מכירים אישית.
זה יכול להיות באירועים חברתיים, מילואים, האבא מהגן וכמובן בסיטואציות עסקיות כמו כנסים ופגישות או כל מפגש אחר שמזמנים לנו החיים עצמם.
איכשהו, כמעט תמיד מגיעים לשאלה, במה אתה עוסק...?
ועידן... מה זה ועידן? מה אתם עושים?
 
 

נובמבר 2016 - על HouseParty כבר שמעתם?

עושה רושם שהגיע הזמן לדבר על זה...
על אף התעכבותו של החורף, בזמן האחרון הן צצות כפטריות אחרי הגשם. הן? אפליקציות הוידאו צ'אט.
זה התחיל לפני זמן רב עם Skype הותיקה, אחריה הגיעה ooVoo הישראלית ואז Google Hangouts ו- FaceTime של אפל. ובחודשים האחרונים הצטרפו אליהם Google Duo, Houseparty וגם שיחות הוידאו בווטסאפ... ללא ספק, עידן טכנולוגי מואץ המספק לנו חידושים חדשות לבקרים.
אז מה בין כל אלו לשיחת וידאו עסקית? האם האפליקציות הללו יכולות "לספק את הסחורה" ולהוות תחליף ראוי לוידאו קונפרנס? לא בטוח.
 
 

אוקטובר 2016 - עשה ואל תעשה בשיחת וידאו עסקית

ועידות הוידאו העסקיות הולכות ונעשות חלק משגרת העבודה שלנו. רובן מתקיימות ממקום העבודה, בחדר הישיבות, ב Huddle Roomאו בחדרנו האישי. חלקן מתקיימות מהבית, מבית מלון בנסיעה עסקית או כל מקום מזדמן שבו אנו נמצאים ונדרשים להשתתף בישיבה.
הטכנולוגיה כבר מזמן בשלה וזמינה. למערכות הקצה המסורתיות נוספו משתתפים ממחשבים אישיים, טאבלטים ואפילו סמארטפונים. כולם בשיחת וידאו מרובת משתתפים. Video Collaboration.
 

יולי 2016 - גילגולו של כפתור פיזי בעולם וירטואלי

IoT– Internet of Things, הוא ה"באז וורד" החדש שכולם מדברים עליו בשנה האחרונה. יותר ויותר חפצים פיזים מתחברים לרשת האינטרנט ומאפשרים תקשורת מתקדמת בין החפץ לבין פעולות איסוף והחלפת מידע. התקשורת הזו מובילה לאוטומציה בתחומים רבים בהם "בית חכם", "עיר חכמה" ומגוון רחב של מכשירים ותחומי חיים.
 

יוני 2016 - לידתה של קטגוריה חדשה בעולם הוידאו קונפרנס

על דבר אחד אין ויכוח בעולם הוידאו קונפרנס. בכדי לקיים שיחת וידאו נדרשים שני תנאים בסיסים -  מצלמה ויכולת עיבוד וידאו.
בעולם הוידאו קונפרנס ה"קלאסי", נעשית שיחת הוידאו באמצעות יחידות קצה יעודיות (End Points). היחידות הללו של יצרנים מובילים כגון  Polycom, Cisco, Avayaואחרים, כוללות מצלמה איכותית עם יכולות זום ו- PTZ(צידוד והגבהה) וכן Codec– המוח בעל יכולות הדחיסה, קידוד ופענוח של הוידאו. כמובן שנדרשים גם אמצעי מדיה להקרנה, מיקרופון ואמצעי שמע.
אז למה לעיתים אנחנו נמנעים מהרכישה המתבקשת?
ולמה לידתה של קטגוריית ביניים חדשה מאפשרת ליותר ויותר חברות לעשות את קפיצת המדרגה לעולם הוידאו קונפרנס המקצועי?
 

מאי 2016 - ועידות אינטרנט ווידאו קונפרנס – תחילתה של התקרבות הדדית

ועידות אינטרנט (Web Conferencing) ו - וידאו קונפרנס (Video Conference) הנם שני שירותים שונים במהותם, עם אבני דרך שונות וציר זמן אבולציוני שונה, אך הם נמצאים בתהליך התקרבות הדדית שמטשטש לעיתים את הגבולות בינם.
השאלה העיקרית שעולה כשבאים לבחון את השירותים הללו, היא הצורך. מהו הצורך הספציפי של הלקוח? ואיזה מהשירותים השונים יביא ללקוח את התועלת המירבית.
אז בואו ננסה לעשות סדר בדברים. מה משותף? מה שונה? ובעיקר למה ולמי הוא מיועד?
 

אפריל 2016 - חכמת ההמונים הוכחה פעם נוספת

זה לקח בדיוק שעה מרגע שהאירוע החל ועד שנפרדנו לשלום.
שלא צריך לנסוע למקום, לחפש חנייה וגם לנסוע חזרה לשחרר את הבייביסיטר, הדברים פשוטים יותר.
אירוע הלקוחות שלנו שהתקיים לפני כשבועיים הוכיח שאפשר לעשות אחרת, יעיל יותר ולא פחות מיוחד ומהנה. אז מה היה לנו שם ?

לקריאת הבלוג

מרץ 2016 - אירוע עם לקוחות אמיתיים בעולם הוירטואלי

אנחנו בצוות ועידן, חושבים ורוצים כבר זמן רב לקיים אירוע שנתי ללקוחותינו. פשוט כדי לתת ערך מוסף מעבר לפעילות העסקית המשותפת.
השנה החלטנו להרים את הכפפה, אבל רק אם נמצא את המקום הנכון ואת התוכן הנכון, שייצרו אירוע שהוא חוויה אמיתית ללקוחות ועידן.
 

לקריאת הבלוג

פברואר 2016 - סיפורו של בוקר חדש

עכשיו כבר מותר לספר. אחרי תהליך אינטסיבי של כשנתיים, בוקר חדש זרח על ועידן עם עלייתו לאוויר של גשר האודיו החדש.
מה זה אומר, למה להחליף ואיך כל זה קרם עור וגידים והפך מחזון למציאות ?

אוקטובר 2015 - זה הסתיו עם הענן... 5 דברים שנכון לעשות בסתיו

לעונת הסתיו מאפיינים מיוחדים משלה בהיבט של מזג אוויר, אבל לא רק. עם בוא הסתיו מגיעה בעולם העסקי "עונת התקציב" ומתחיל תהליך בניית תוכניות העבודה לשנה הבאה. זה בדיוק הזמן בו אנו מסתכלים לאחור על 3 הרבעונים שחלפו ומתכננים את השנה קדימה.
אז הנה 5 דברים בעולם הועידות שמתאימים לסתיו ויעזרו לכם לעבור את העונה בשלום (וגם את זו שלאחריה)
 

ספטמבר 2015 - אז האם אתם מרוצים?

שקיפות, למידה, רצון לשיפור והתמקצעות הם מאבני היסוד של ועידן.
בשלהי הקיץ האחרון קיימנו סקר שביעות רצון תקופתי בין לקוחות החברה. עתה, לאחר שסיימנו לנתח את תוצאותיו נשמח לשתף גם אתכם במסקנות והתובנות שלמדנו, מכם.
עד כה קיימנו מידי שנה סקר טלפוני, אולם השנה לראשונה ערכנו סקר אלקטרוני שהופץ באמצעות הניוזלטר החודשי וכן בלינק שצורף לחשבונית ולפירוטים החודשיים.
 

יולי 2015 - צורך הוא צורך, בעסקים או בחיים הפרטיים

ועידן מספקת מיום הקמתה שירותי קונפרנסינג למגזר העסקי. ממשרדי עורכי דין של 2-3 אנשים ועד חברות הייטק וגופים בעלי מאות ואלפי עובדים.
מהות השירותים הם עסקיים באופיים ומותאמים לשוק הזה ביכולות, באיכות, בשירות והראש השקט שאנו מספקים ללקוחותינו. מידי פעם אנחנו מקבלים פניות של גורם פרטי שנחשף לשירותינו כלקוח עסקי שמבקש לענות צורך פרטי. כשזה קורה אנחנו כמובן נענים לאתגר ומשתדלים לעזור.
 

יוני 2015 - כולם מדברים על ענן

שירות ענן היה עד לא מכבר מילת "באז" שנשמעה באוויר בכל מקום ובכל מדיה.
נכון להיום מדובר במציאות יום יומית. עוד לא בכל תחום, אבל עם הזמן שעובר, שירותי הענן צצים כמו פטריות אחרי הגשם או כעננים השטים ברוח.
בשירותי הענן אנו משתמשים יותר ויותר בשוק הפרטי, בחיינו האישיים. אנחנו מגבים את הטלפון הנייד שלנו בענן, שומרים את התמונות הדיגיטליות, מנהלים את המעקב אחר פעילותנו הספורטיבית וגם משתפים קבצים, סרטונים, מוסיקה. הכל בענן.
בפעילות העסקית מדובר על שירותים אחרים לגמריי. דרישות הארגונים להעברת פעילות כזאת או אחרת לענן, שונות ובאופן טבעי, מחמירות יותר.
 
 

מאי 2015 - מאחורי הקלעים של הברושור החדש שלנו

הגיע הזמן להתחדש בברושור עדכני לועידן. זאת הייתה המסקנה הברורה שהתקבלה בישיבת מטה לא מכבר. בברושור הקיים חלק מהמידע נהיה לא רלוונטי. שירותים חדשים לא הופיעו בו ובאופן כללי הוא איבד מקסמו. שלא לאמור, התיישן קצת..
כך יצאנו לדרך, כרגיל בלוחות זמנים קצרים (לקראת השתתפות בכנס קרוב) להפקת ברושור חדש.
ואיך כל זה קשור ל"ילדים משכונת חיים"? מייד בהמשך...
 

אפריל 2015 - אירועים וירטואליים – עניין של מציאות

חורף, אביב, קיץ וסתיו – בועידן למילה "עונה" יש משמעות אחרת וזמנים אחרים...
מרבית שירותי ועידן הנם שירותים חיים, שירותי קונפרנסינג ותקשורת בזמן אמת. שיחות ועידה קוליות, ועידות מבוססות אינטרנט וכמובן וידאו קונפרנס.  אבל שיאם של השירותים השונים הנו בניהול האירועים הוירטואלים, אשר צוברים תאוצה ב"עונת ה IR" ותמיד מביאים איתם התרגשות ודריכות כללית באוויר.
(IR=Investor Relations, שיחות קשרי משקיעים)
 
 

מרץ 2015 - הכניסה למוזמנים בלבד

השקת המוצר החדש ללקוחות החברה קרבה ובאה. סודיות העניין היא שם המשחק כרגע. תאריך ההשקה ויכולות המוצר אסורים שיחשפו בטרם עת.
כחלק מההכנות אתה קובע ביומן שיחת ועידה עם מספר עמיתים לעבודה ושלושה משתתפים "חיצוניים". צריך לסגור פרטים אחרונים. הדבר האחרון שאתה רוצה, הוא שמישהו לא רצוי ייחשף לפרטים הסודיים.
בדיוק בשביל זה אנחנו כאן.
אבטחת שיחות הועידה (קוליות ו/או וידאו) היא נדבך חשוב במעלה אצלנו בועידן. גם שיחות הועידה ה"פשוטות" ביותר מאובטחות וסודיות בצורה הטובה ביותר.
 

פברואר 2015 - כחול ושחור או זהב ולבן? מה לובשים לשיחת וידאו עסקית?

בשבוע האחרון של פברואר "שברה" את האינטרנט תמונה של שמלה בשני צבעים שעוררה ויכוח גדול.
האם צבעי השמלה הם כחול ושחור או זהב ולבן ? מסתבר שלמרות שבפועל צבעי השמלה הם כחול ושחור, בשל אשליה אופטית, מוחו של האדם מחליט על הצבע על פי הצל שהוא מזהה וחלקנו מזהים בטעות את צבעי השמלה כזהב ולבן.
התמונה שהופצה לראשונה בבלוג של מוסיקאית סקוטית, הפכה לויראלית בכל אתר חדשות ברחבי העולם וכמובן ברשתות החברתיות השונות תחת התיוג #Thedress.
 

ינואר 2015 - איך תדע האם אתה צריך וידאו קונפרנסינג בארגון שלך ?

2015 כבר כאן, הטכנולוגיה נעשית חלק מהיום-יום עבור משתמשי הקצה וחוצה מגזרים – מגזר ציבורי, אקדמיה, בידור, תעשיה מסורתית וכמובן עסקים קטנים כגדולים.
ואף על פי כן, וידאו קונפרנס הוא מושג חדש למשתמשי קצה רבים. אז כדי שתדע אם אתה כבר צריך להטמיע פתרון וידאו קונפרנס בארגון שלך, רצוי שתענה לעצמך על מספר שאלות:
 

דצמבר 2014 - לקראת השנה החדשה, העתיד כבר כאן

ה"מבוגרים" שבינינו זוכרים את טרילוגיית הסרטים המופלאים של "בחזרה לעתיד" משנות ה-80 של המאה הקודמת...  בסרט השני בסדרה שיצא לאקרנים בשנת 1989, עוסקת העלילה במסע בזמן שעורכים דוק, מרטי וג'ניפר אל עבר העתיד בשנת 2015. ליתר דיוק ל-21 באוקטובר 2015.
הסרט שמתרחש לכאורה ב-1985 לוקח את גיבוריו במכונית הזמן אל עבר העתיד והנה... תכף אנחנו שם, ה"עתיד" כבר כאן והוא המציאות.
אבל איך זה קשור אלינו ? איזה דברים מופלאים היו לנו "אז" ב 2015 ?   
 
 

נובמבר 2014 - עוד בימים הראשונים של ההיסטוריה...

לנין, מנהיגה הראשון של ברית המועצות אמר כי "לא עושים מהפכה בלי רובים".
כשמדברים על מהפכות תקשורת משחר ההיסטוריה, לא בטוח שרובים מעורבים, אבל מה שבטוח הוא שמדובר במהפכות של ממש.
 

אוקטובר 2014 - איך קוראים לחדר הישיבות אצלכם בחברה?

 
חשבתם פעם כיצד נקבעים השמות לחדרי הישיבות בארגונים ומה השם אומר על החברה שלנו?
בספרות הארגונית המקצועית מייחסים חשיבות לשמות חדרי הישיבות וטוענים כי מתן שמות קריאטיביים מסייע להעלאת המוראל בקרב העובדים. זאת משום ששמות כאלו מאפשרים ליצור תרבות חברתית ייחודית, שלעיתים אף מקרינה כלפי חוץ למבקרים המגיעים לחברה.
 

ספטמבר 2014 - בחן את עצמך... האם אתה מנומס בעסקים?

התנהגות תרבותית וכזו הרוחשת כבוד לאדם שמנגד, חשובה בבואנו לעשות עסקים במדינות מעבר לים.
אך מה שנהוג ומקובל במדינה אחת, עלול להחשב לגסות רוח במדינה אחרת.
הפעם אני מצרף לשימושכם אינפוגרפיקה מועילה בעניין - מדריך מקוצר להתנהגות גלובלית. 35 טיפים ב-10 מדינות שונות. (קרדיט לחברת Zendesk)
מעבר לטיפים השימושיים, חשוב לשים דגש על התאמתם לעולמנו – עולם הקונפרנסינג ובעיקר לתחום ועידות הוידאו.
 

אוגוסט 2014 - וירטואלי או פיזי ? זאת השאלה

נדמה שלא קיים תחום כלשהו בעולמנו הפיזי, שאין לו מקביל בעולם הוירטואלי.
עולם וירטואלי, סיור וירטואלי, חנות וירטואלית, עיתון, שרת, מטבע ואפילו חבר..
פתאום כל המקבילים הוירטואלים נהיו הכי נוכחים ופיזיים בחיינו.
 
נכון, בחלקם אין כמו "הדבר האמיתי". לטייל בסיור אמיתי, להכנס לחנות פיזית ולהפגש עם חבר אמיתי. אבל בחלקם נראה כי לתצורה הוירטואלית יתרונות רבים על פני תצורתם המקורית, הפיזית.
 

יולי 2014 - השכרת חדרים לפי שעה

לא, זה לא מה שחשבתם. לא החלטנו להרחיב את סל השירותים שלנו בכיוון הזה :-)
אבל כן, גם אנחנו מספקים חדרים לפי שעה. חדרי ישיבות לשיחות וידאו קונפרנס.
 
בפוסט הנוכחי בחרתי לספר מעט על מאחורי הקלעים של חדרי הוידאו שלנו.
אחד השירותים שמספקת ועידן ללקוחותיה מזה שנים רבות, הוא האפשרות להשכיר חדר ישיבות מאובזר ומצוייד במערכת וידאו קונפרנס יעודית. השירות משרת לקוחות מזדמנים וקבועים כאחד.
 

יוני 2014 - לכבוד הקיץ שהגיע

החופש הגדול כבר כאן. לא שלנו.. שלהם – של הילדים שלנו.
ולמרות שהוא מגיע כל שנה באותו הזמן, הוא איכשהו מצליח להפתיע אותנו כל פעם מחדש.
אז גם אם נערכנו מראש כמו שצריך, רשמנו את הילדים לקייטנות, קבענו תאריכי התנחלות אצל הסבתא או אצל הבני דודים בצפון / דרום / מרכז (מחק את המיותר), מתוך 60-70 יום של חופש, נאלץ גם אנחנו לשאת בחלק מהימים בתקן ה"מבדרים". אחרי הכל תמיד יישארו "חורים" בלוח השנה, קצרים או ארוכים, עד חזרתם המיוחלת לספסל הלימודים.
נכון, כפי שציינתי בפתיח, החופש הוא שלהם. בעבודה שלנו ענייניים ממשיכים כסדרם. מעבר לשבוע חופשה מרוכזת שנהוג בחלק ממקומות העבודה בשלהי אוגוסט, אנחנו קמים כל בוקר כרגיל לעבודתנו.
 

אפריל 2014 - בכל צחוק יש טיפה של אמת ...

הפעם בחרתי להציג בבלוג שלושה סרטונים העוסקים בצד המשעשע של עולם הקונפרנסינג.
נכון, בחלק מהסרטונים הקצנת המציאות יוצרת בד"כ את ההומור, אבל לפעמים המציאות לא ממש רחוקה.
 

מרץ 2014 - על שיחות וידאו ושיחות שלום

האם ייתכן ששיחות המשא ומתן לשלום בין ישראל לפלסטינים מתנהלות בוידאו קונפרנס ?

 
סבב שיחות השלום הנוכחי החל ב 30 ליולי 2013. הוא כולל בצד הישראלי את שרת המשפטים ציפי לבני וראש המממשלה בנימין נתניהו. בצד הפלסטיני נמצאים חבר הפרלמנט סאיב עריקאת ויו"ר הרשות אבו מאזן. השיחות מתנהלות בחסות ארה"ב ובתיווכו של מרטין אינדיק לשעבר שגריר ארה"ב בישראל, מזכיר המדינה ג'ון קרי וכמובן נשיא ארה"ב ברק אובמה. מטבע הדברים ישנם גורמים נוספים בכל הצדדים ששותפים לשיחות בפן כזה או אחר.
 

פברואר 2014 - על קיימות, עולם ירוק ומה שביניהם

פעם קראו לזה "איכות הסביבה", היום קוראים לזה "קיימות".  בעצם אלו מושגים דומים ומדובר בתופעה הולכת ומתרחבת מכורח המציאות.

נראה כי כמעט בכל תחום כיום, המושג קיימות הופך לרלוונטי והמציאות החדשה שלנו מתמודדת עם  זיהום אוויר, זיהום קרקעות, זיהום הים והתחממות גלובלית. כתוצאה מכך כל אחד מאיתנו נדרש למאמץ ותשומת לב בחיי היום-יום שלו, הן בסביבת חיינו ועל הכדור כולו.
 

ינואר 2014 - מה בין Selfie לשיחת וידאו עסקית?

בשנת 2012 נבחרה המילה "סלפי" (Selfie) ע"י המגזין "טיים" כאחת מעשר ה Buzzwords של השנה. בשנה שלאחר מכן נכנסה כבר המילה למילון אוקספורד הנחשב כמקיף ומהימן לשפה אנגלית ואף נבחרה ע"י עורכי המילון כ"מילת השנה".
 

דצמבר 2013- בלוג הפתיחה

 

למה בלוג ?
הרצון לכתוב בלוג על עולם הקונפרנסינג והועידות הוירטואליות כבר מזמן נמצא אצלי באפליקציית ה-To-Do בסמארטפון...
עלייתו לאוויר של אתר הבית החדש של ועידן מהווה את הטריגר הנוסף שזה גם ייקרה.

אנחנו בועידן נושמים קונפרנסינג סביב השעון...
אבל מה זה אומר ?

 

לקריאת הבלוג