English En

פברואר 2017

פברואר 2017 - אמסטרדם מתחת לאפס...

מי נגד מי בעולם הקונפרנסינג? תחילת 2017 ואנחנו עושים קצת סדר לאן עולם הקונפרנסינג ממשיך מכאן.
מזה 18 שנה שצוות ועידן נושם קונפרנסינג. 24/7 של שירותים ומוצרים סביב שיחות ועידה.
בחלוף השנים נחסכו מיליוני ישיבות ופגישות פנים-אל-פנים, בזכות שירותים זמינים ונוחים. הטכנולוגיה של ראשית הדרך התחלפה לה, הצרכים השתנו ובשנים האחרונות אנחנו עדים למגוון עצום של פתרונות בעולם האודיו, הוידאו, שיתוף התוכן וכל מה שבניהם.
אז בכדי שנישאר תמיד הכי מעודכנים החלטנו להחליף לכמה ימים את האוויר שאנחנו נושמים בפתח תקווה ושמנו פעמנו, זאת הפעם הראשונה, לתערוכת ISE באמסטרדם הקרה והמושלגת. 
 
 
תערוכת Integrated Systems Europe במרכז הכנסים RAI באמסטרדם ריכזה השנה כ-1,200 מציגים בעולמות הקונפרנסינג, פתרונות תצוגה והקרנה, הגברה, שילוט אלקטרוני, חדרי ישיבות חכמים וכיוצ"ב.
הגענו כאמור מתוך כוונה לקבל תמונה כוללת על המגמות של עולם הקונפרנסינג בו אנו עוסקים ולהכיר טכנולוגיות, מוצרים ושירותים משלימים בתחום.
במשך שלושה מתוך ארבעת ימי התערוכה בילינו את מרבית זמננו באזור ה Unified Communication וביתרת הזמן בשאר האזורים והביתנים.
 
ניצלנו את התערוכה לפגישות שנקבעו מראש עם המציגים השונים, או שנעשו אד הוק ואף ניצלנו את השהות המשותפת במקום לפגישות עם שותפים עסקיים ותיקים כמו פוליקום, סיסקו ולוג'יטק ואף עם קומפיונטיקס על אף שאינם מציגים בתערוכה.
 
המגמה העיקרית הבולטת בתחום הקונפרנסינג מעל הכל, היא המעבר לענן של וידאו קונפרנס במודל שירות. שחקנים וותיקים לצד חדשים מציגים את יכולות שירותיהם והתאמתם לנותני שירות כמונו ולכם כמשתמשים. הכל מתחבר להכל במטרה לספק פתרון בו מארגן השיחה "אדיש" למקור (חומרה או תוכנה) ממנו מתחברים שאר המשתתפים לשיחה. עושה רושם שלחלקם יש עוד דרך לעשות בעניין, אבל אנחנו קרובים לשם ובעיקר תלויים בשירותים כאלו ואחרים ש"יפתחו" עצמם אל העולם ויאפשרו את חיבורם לשירות המאחד. גם ממשק המשתמש הולך ונהיה פשוט, אינטואיטיבי וקל לאימוץ על ידי משתמשי הקצה.
בצד החומרה לצרכי הוידאו השונים, הציגו הוונדורים הוותיקים, כגון פוליקום וסיסקו לצד החדשים יחסית כגון לוג'יטק, ווואווי. חלק מהמוצרים והשירותים נחשפו בתערוכה לראשונה וריכזו סביבם עניין רב.
מעניין כי חברות רבות בתחום הוידאו הוקמו בשנים האחרונות ע"י יוצאי חברת טנדברג הנוורווגית שנרכשה בזמנו ע"י סיסקו.
 
 
מעבר לפתרונות הוידאו החדשים שראינו, בולטת כניסתם של המסכים החכמים לחדרי הישיבות, הכוללים יחידת מחשוב מובנית, יכולות כתיבה ביד חופשית ועוד שלל שימושים אינטראקטיביים.
שמחנו לפגוש גם מציגים ישראלים ובראשם נציגי חברת קרסטרון המספקת מערכות שליטה ובקרה לחדרי ישיבות חכמים.
 
וכמובן איך אפשר בלי מסכי התצוגה הענקיים שבשליטת הסינים, עולם המקרנים, ההגברה, הריהוט המתקדם לחדרי ישיבות ושלל טכנולוגיות מתקדמות ומרשימות שמציתות את הדמיון.
גם מטעמי גודל וגם מטעמי מחיר, לא תמיד כל המוצרים מתאימים לשוק הישראלי. בעניין הזה המאמץ שלנו הוא למצוא מתוך מאות המציגים את הרלוונטיים ביותר עבורנו ועבורכם.
 
כבר חזרנו אל ארצנו הקטנטונת. נושמים שוב אוויר פסגות של כביש גהה ועמלים להוציא אל הפועל לפחות חלק מהשירותים והמוצרים החדשים שראינו, כבר בחודשים הקרובים.
 
וטיפ חשוב למבקרים בתערוכה בשנה הבאה:
כסא מתקפל בתיק גב (אחרי קילומטרים של צעידה בתערוכה, חייבים מידי פעם גם עצירות מנוחה בדרך. ומקומות ישיבה – אין)
 
להתראות בפוסט הבא,
ניר