English En

אוקטובר 2015

אוקטובר 2015- זה הסתיו עם הענן... 5 דברים שנכון לעשות בסתיו בהקשר של קונפרנסינג

ולעונת הסתיו מאפיינים מיוחדים משלה בהיבט של מזג אוויר, אבל לא רק. עם בוא הסתיו מגיעה בעולם העסקי "עונת התקציב" ומתחיל תהליך בניית תוכניות העבודה לשנה הבאה. זה בדיוק הזמן בו אנו מסתכלים לאחור על 3 הרבעונים שחלפו ומתכננים את השנה קדימה.
אז הנה 5 דברים בעולם הועידות שמתאימים לסתיו ויעזרו לכם לעבור את העונה בשלום (וגם את זו שלאחריה)

 1. עשו יותר שיחות ועידה, בעיקר בוידאו – סופות גשמים ורוחות, אובך וסופות אבק. כל אלו הם נחלתו של הסתיו הישראלי. התוצאה היא כמובן פקקי תנועה ובעיקר חוסר נכונות להסתובב בחוץ ולהתעמת עם איתני הטבע. קבעתם מראש פגישה חשובה? אין כל סיבה לשנות תוכניות אלא פשוט להשתמש בפלטפורמת הועידות המתאימה. שיחות ועידה בוידאו חוסכות לנו זמן, מיידיות ומאפשרות לנו להמנע בקלות מפגעי מזג האוויר.
 2. נצלו את מבצעי סוף השנה - הרבעון האחרון של השנה טומן בחובו גם הזדמנויות עסקיות שיכולות לקדם אותנו בשנה הבאה. למשל, מבצעי סוף שנה. חברות רבות מציעות לקראת סוף השנה מבצעים שנותנים הטבה ממשית ללקוחות. גם בועידן יצרנו שני מבצעים אטרקטיביים מהסוג שיש רק בסוף השנה. הציצו כאן לפרטים נוספים. חברות רבות שמתנהלות עפ"י תקציב המוקצה ליחידות הארגוניות השונות, מנצלות את הרבעון האחרון לניצול תקציבן. מערכות וידאו קונפרנס וטלפוני ועידה מקצועיים יכולים בהחלט להוות עסקה משתלמת מבחינת המחיר ובתועלת והחסכון שהם יספקו בתקופת השימוש לאחר מכן. ROI גבוה ומהיר, הופך את פתרונות הקונפרנסינג לעסקה כדאית.
 3. קיימו תהליכי בניית יעדים (תקציב) אפקטיביים – תהליכי בניית תכנית העבודה והתקציב לשנה הבאה, שונים בין חברה לחברה והם תלויים בתחום העיסוק של החברה, בגודלה ובתרבות הארגונית הקיימת בה. התהליך עצמו מתחיל בד"כ באיסוף הדרישות מהיחידות הארגוניות (שוב, כל חברה בהתאם לתהליך הספציפי והמתאים לה) והמשכו בישיבות משותפות מרובות משתתפים לדיונים על המספרים והיעדים. שכל היחידות הארגוניות שוכנות באותו המקום, נפגשים פנים אל פנים. אבל אם בחברתכם סניפים או מיקומים נוספים בארץ, או על אחת כמה וכמה אם מדובר על סניפים בחו"ל, נצלו את אחת מפלטפורמות הועידה המתאימות לכם. בצורה זו תצליחו לקיים ישיבות אפקטיביות וגם להשאיר את המשרדים המרוחקים פיזית, קרוב ובתוך התהליך. מה מומלץ?

  - בצעו שיחת וידאו עם האתר המרוחק, בין שני חדרי ישיבות או יותר. שלבו משתתפי קצה רלוונטים מהלפטופ. אין כמו מראה עיניים לשיחת תקציב עינינית ואפקטיבית.
  - קיימו ועידות אינטרנט ושתפו תכנים ומצגות. פלטפורמת הועידות Webex מבית סיסקו, מאפשרת שיחת ועידה מרובת משתתפים עם יכולות שיתוף תכנים מתקדמות. כמובן כולל אודיו, וידאו וצ'אט.

 4. תגידו חג שמח ושנה טובה ללקוחות ושותפים בחו"ל – סוכות, Thanksgiving Day, חנוכה או Christmas הנם הזדמנות טובה לברכה אישית בוידאו. פנים אל פנים.
 5. השקיעו מחשבה בצרכים הארגוניים של השנה הבאה – זה הזמן לשריין תקציב להטמעת מערכת וידאו בחדר הישיבות או הערכו לרכישת וידאו כשרות ענן. עולם הוידאו קונפרנס צובר תאוצה והופך לכלי עזר שלא ברור איך עבדנו בלעדיו. יעילות ואפקטיביות בעבודה, חסכון בזמן ובעלויות נסיעות וכמובן תרומה לסביבה יקדמו את ארגונכם בדרך להשגת היעדים אותם הצבתם לעצמכם.


  שתהיה המשך שנה מוצלחת ושנה הבאה טובה עוד יותר !

  להתראות בפוסט הבא
  ניר